Czym różni się urządzenie sprawnościowe od urządzenia zabawowego?

Współczesne place zabaw stają się coraz bardziej atrakcyjne i nowoczesne. Podczas projektowania bierze się pod uwagę ich umiejscowienie, temat przewodni, jak również ich wpływ na rozwój dziecka. Z tego powodu często plac zabaw pełni funkcję nie tylko rozrywkową, ale również rozwijającą sprawność. W tym celu powstają wciąż nowe urządzenia sprawnościowe, które uczą koordynacji ruchów, utrzymania równowagi, pomysłowości, sprytu, radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Urządzenia sprawnościowe często można spotkać w zestawach lub jako pojedyncze elementy. Przeważnie są to urządzenia typu ścianki wspinaczkowe i linowe, przejścia linowe, równoważnie, drabinki, przejścia ruchome lub przeplotnie. Dzieci korzystając z tych elementów budują swoją sprawność fizyczną, rozwijają koncentrację oraz uczą się działania w grupie, gdy korzystają razem z jednego urządzenia lub zestawu. Jako producent placów zabaw w swojej ofercie mamy gotowe zestawy sprawnościowe takie jak „Zestaw przeplotni MINI”, „Zestaw sprawnościowy Sudety”, jak również pojedyncze elementy z różnych serii urządzeń zabawowych na przykład „Pomost misie łapki” z serii SkySet Dżungla lub „Piramida linowa Titan” z serii Urządzenia linowe.

Urządzenia zabawowe takie jak huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica czy karuzela rozbudzają w dzieciach kreatywność, uczą komunikacji z rówieśnikami, a także budują chęć integracji. Dają swobodę w wyborze sposobu zabawy - od spokojnego huśtania po szybkie kręcenia na karuzeli. Zabawowe zestawy mogą tworzyć duże, dekoracyjne konstrukcje, które pozytywnie wpływają na wygląd i popularność danego placu zabaw. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia zabawowe, które spełniają tę rolę, jak na przykład „Piaskownica Statek”, „Mini Tir” lub „Bujak Gondola”.

Warto na placu zabaw zainstalować urządzenia obu rodzajów. Dzięki temu dzieci bawiące się tam będą miały zapewniony pełny rozwój połączony z dobrą zabawą.