Szkolenie „Bezpieczny plac zabaw. Kontrola, certyfikacja, projekt”.

 

W dniach 11-12 kwietnia, wraz Instytutem Nadzoru Technicznego zorganizowaliśmy szkolenie: „Bezpieczny plac zabaw. Kontrola, certyfikacja, projekt". Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy zarządców placów zabaw, wykonawców i projektantów z okolicznych gmin. Naszym celem było poszerzenie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa placów zabaw i siłowni plenerowych.
Pierwszego dnia odbyły się zajęcia teoretyczne, na których specjaliści z INT omawiali obowiązujące obecnie normy bezpieczeństwa, przepisy prawne oraz wymagania formalne dotyczące placów zabaw i siłowni outdoor fitness. Podjęty został także temat certyfikacji, dokumentacji oraz przeprowadzania okresowych kontroli.

Drugi dzień szkolenia obejmował zajęcia praktyczne w terenie. Zabraliśmy uczestników na okoliczne place zabaw i siłownie zewnętrzne, aby wspólnie przeprowadzić przykładowe kontrole i wskazać na ewentualne wady konstrukcji urządzeń lub błędy w rozplanowaniu przestrzeni czy utrzymaniu placu zabaw. Na koniec uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział szkoleniu oraz skrypty z przeprowadzonych wykładów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa na terenach przeznaczonych do zabaw dzieci.