Siłownia-zewnętrzna-Outdoor-fitness

Siłownia zewnętrzna ma za zadanie przekonać osoby nie mające dotychczas kontaktu z tego typu aktywnością do treningu siłowego i wytrzymałościowego na świeżym powietrzu w oparciu o dostępne urządzenia siłowni Outdoor Fitness.

Siłownie zewnętrzne zlokalizowane są najczęściej w parkach lub ogrodach, otoczone pięknymi terenami zielonymi zapewniają odprężenie i swobodną rekreację. Olbrzymią zaletą siłowni Outdoor fitness jest gwarancja bezpiecznego użytkowania przez osoby w każdym wieku dzięki optymalnie dobranym obciążeniom. Dodatkowo produkujemy praktyczne pawilony pozwalające odgrodzić siłownię zewnętrzną od reszty terenu, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo jej użytkowania. Urządzenia do siłowni zewnętrznej Outdoor Fitness można podzielić na dwie grupy:

  • urządzenia do treningu siłowego - tj.: sztanga, wiosła, motyl.
  • urządzenia do ćwiczeń koordynacji i wytrzymałości - tj.: twister, stepper, rowerek,narciarz.

Powyższy podział jest bardzo istotny przy umieszczaniu urządzeń Outdoor fitness w projektach.  Należy sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie - komu Nasza siłownia zewnętrzna ma służyć? Umieszczenie na placu zabaw np. sztangi może podziałać jako zaproszenie dla dorosłej młodzieży, co czasem może być kłopotliwe :) Zastosowanie na tym samym placu twistera i rowerka spotka się z pewnością z duża aprobatą matek odwiedzających plac zabaw razem ze swymi pociechami. Z kolei wspomniana sztanga wraz z kilkoma innymi urządzeniami do treningu siłowego umieszczona oddzielnie, z pewnością spodoba się młodzieży i osobom nieco starszym, dzięki czemu stworzysz tzw. plac zabaw dla dorosłych.

Pierwsze konstrukcje siłowni Outdoor Fitness powstały w naszej firmie około roku 2001 i prawdopodobnie były pierwszymi tego typu siłowniami w Polsce. Od tamtego czasu, przy współpracy z użytkownikami i zarządcami obiektów, stale udoskonalaliśmy ich budowę aby dojść do poziomu urządzeń niezwykle trwałych, w praktyce bezobsługowych o bardzo dużej odporności na wandalizm i warunki atmosferyczne. Zastosowane materiały oraz ich jakość pozwalały nam, z czasem, wprowadzać rozwiązania upraszczające budowę urządzeń i tym samym podnieść stopień ich trwałości i bezawaryjności. Jakość wszystkich urządzeń linii Siłownie Outdoor Fitnes została potwierdzona certyfikatem na zgodność z normami: PN-EN 1176-1 oraz 1176-7:2009. Skontaktuj się z nami by uzyskać więcej informacji i porad na temat zastosowania urządzeń siłowni zewnętrznej Outdoor fitness na placu zabaw!