Kręgielnia Plenerowa w Gminie Strzelce Opolskie

 

Kręgle to sport, którego historia sięga starożytności. Na przełomie wieków rozwinęły się różne odmiany tej gry zespołowej, a najbardziej znaną z nich jest bowling. Popularność Kręgli na całym świecie wynika z prostych zasad gry, w której może wziąć udział jednorazowo nawet 12 osób, choć najwygodniej gra się przy 8 zawodnikach. Do tego nie jest wymagany specjalny strój czy umiejętności, nie ma też ograniczeń wiekowych. Jednym słowem - kręgle to sport dostępny dla wszystkich, doskonały jako gra integracyjna.

Tradycyjne kręgielnie są dostępne w każdym większym mieście w Polsce. Rośnie także popularność kręgielni plenerowych, które nie wymagają znacznego terenu, można umiejscowić je w parkach czy na skwerach, a to pozwala uniknąć kosztów związanych z budową nowego obiektu i jego obsługą. Kręgielnia plenerowa to także świetne rozwiązanie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy także chcieliby cieszyć się tym sportem, tym bardziej iż korzystanie z niej najczęściej jest nieodpłatne.

Nasza firma oferuje tor do kręgli wraz z zestawem do gry (kręgle i piłka), a także tablicę wyników i skrzynię zamykaną na kłódkę, w której można schować sprzęt.
https://muller.com.pl/pl/kregle

Na zdjęciach widnieje Kręgielnia zafundowana latem roku 2023 przez Gminę Strzelce Opolskie.