SUDETY – projekt dużego placu zabaw

Plac zaprojektowany w oparciu  o dwa, wzajemnie uzupełniające się zestawy zabawowe – Sudety oraz Dama.

W skład zestawu sprawnościowego Sudety wchodzą drabinki, ścianki i liny wspinaczkowe, przeplotnie, centralnie umieszczone, przestrzenne linarium oraz równoważnia linowa.

Zestaw Dama to urządzenie zabawowe składające się z dwóch wież połączonych mostkiem linowym z sieciami wspinaczkowymi, rury strażackiej, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych, schodów wejściowych oraz „sklepiku”.

Dla zwiększenia liczby oferowanych funkcji, na placu zastosowano bujak Deska Surfingowa, huśtawkę ramieniową 2-osobową oraz huśtawkę wagowa.
Wszystkie urządzenia zabawowe są konstrukcji stalowej, cynkowane ogniowo i malowane farbami strukturalnymi.
W ich konstrukcji użyto również elementów z różnokolorowej płyty HDPE oraz siedzisk z gumy wzmacnianej metalowym rdzeniem. Urządzenia posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz 36-miesięczną gwarancję.

Jako wyposażenie dodatkowe zaproponowano ławki na podporach betonowych, bez oparcia, z listwami drewnianymi, metalowe kosze na śmieci o pojemności 35l oraz tablicę informacyjną wg wzoru MEN z zamieszczonym regulaminem korzystania z placu.

Nawierzchnia amortyzująca wykonana w oparciu o bardzo nowoczesną i łatwą w utrzymaniu nawierzchnie piankową SAMBA. System piankowych płyt amortyzujących wykończonych warstwą sztucznej trawy gwarantuje naturalny wygląd oraz „miękkie” przyjęcie ewentualnych uderzeń. Montaż nawierzchni SAMBA praktycznie nie podlega ograniczeniom pogodowym i jest bardzo szybki.

Paleta kolorów zamieszczona w ramce "Pliki do pobrania" dotyczy elementów stalowych wszystkich urządzeń zabawowych naszej produkcji.